Melike Müezzinoğlu

Melike Müezzinoğlu

 

Melike Müezzinoğlu, 1978 Istanbul doğumlu.

Çocukluğunda çiftlikte, göl kıyısında veya dağlarda Doğa ile geçen çocukluğu hayat amacını belirlemesinde etken olmuştur. Doğa için derin bir sevgi ve saygı besler. Fotoğraflarında, hisseden canlıların bireyselliğini, insan türüne tanıtmak, kaybolan ortak lisanı yeniden canlandırmak ve içsel dönüşüm için bir aracı olarak kullanmak için aktarır.

Toprak, Tohum koruyuculuğu ve Tarım konularında birebir uygulamalar ve atölye çalışmaları düzenler. Biyolojik çeşitlilik ve Botanik Bahçeleri ile ilgili Dünya’nın birçok yerine seyahat etmiştir. Bir genç erkek çocuk annesidir. Trakya’da atalık buğdayların yetiştirildiği, beyaz leyleklerin göçerken konakladığı taş değirmenli çiftlik- arboretumda yaşamakta, Permakültür Tasarımı, Ekolojik Uygulamalar ile ilgili kurum ve kuruluşlara yurtiçi ve dışında danışmanlık vermektedir.

2014 yılında İFSAK’ta Temel Fotoğraf Seminerine katılmış, 2015 yılında İFSAK üyesi olmuştur. Boğaziçi Üniversitesi Fotoğrafçılık klubü, IFSAK Doğa Kültürü ve Fotoğrafı Semineri ile Lightroom eğitimleri, IFSAK-BÜFOK Kontrast Çalışma gruplarına katılmıştır. Büfokfanzin Bahar 2017sayısında fotoğrafları yayınlanmış, 2018 yılında, İsviçre- Lozan, Milan Meydanındaki ‘Ville Sauvage’ Sergisine fotoğrafı seçilmiştir.

Opus Rea Fotoğraf Grubu üyelik durumu : Pasif

2018 – 2019 Yedinci Mühürerror: Content is protected !!