Bülent Çelik

Bülent Çelik

 

1965 yılında Sivas’ta doğdum.

Çocukluk yıllarımı Antalya’da, gençlik yıllarımı Ankara’da yaşadım.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümünden mezun oldum. Mesleğimi on yıl kadar yaptıktan sonra birkaç firmalarda profesyonel yöneticilik yaparak kurumsal hayatımı tamamladım.

Plan ve projelerimizde belgeleme amaçlı çekimler yaparak başladığım fotoğraf yolculuğumda ışığın, gölgenin, rengin büyüsüne kapıldım. Çok mekanlı ve çok kültürlü hayatımda zamanla biriktirdiklerimi fotoğrafla anlatmak istediğimin farkına vardım.

Üyesi olduğum IFSAK İstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği ile 2016 yılında katıldığım 216. dönem temel eğitim semineri ile tanıştım.

Dayk Danzig ve Ramiz Şahin’in danışmanlığını yaptığı, 2017 yılında yaklaşık bir yıl devam eden “Beyaz Geceler” projesine katıldım ve Şubat 2018 tarihinde IFSAK’ta Mart-Nisan 2018 de ISMMMO’da sergilenen projenin karma sergisinde yer aldım.

İlk projesi Nisan 2018 de başlayarak yaklaşık bir yıl devam eden ve danışmanlığını Dayk Danzig’in yaptığı “Opus Rea” proje gurubuna katıldım. Önce Nisan 2019 da IFSAK’ta daha sonra Eylül 2019 da Urla Belediyesi Fotoğraf Sanatevinde açılan “Yedinci Mühür” temalı proje sergisinde yer aldım.

Aynı dönemde proje çalışmalarımın yanısıra Burak Şenbak’ın eğitim danışmanı olduğu Doğal Işıkta Porte Seminerine katılarak uzmanlık eğitimi aldım. Takip eden süreçte düzenlenen proje sergisinde yeraldım.

IFSAK tarafından Mayıs 2020 de düzenlenen ve atölye danışmanlığını Ramiz Şahin hocamın yaptığı Kurgu Fotoğraf Atölyesine katıldım.

Yerel ve uluslararası yayınların takip ederek, ilgi duyduğum alanlarda atölye ve seminer çalışmalarına, çekim gezilerine katılarak mutlulukla ve severek ürettiğim fotoğraf çalışmalarıma devam etmekteyim.

Öğrenmek, Üretmek ve Paylaşmak ömür boyu, tutkuyla…

Opus Rea Fotoğraf Grubu üyelik durumu : Pasif

2018 – 2019 Yedinci Mühürerror: Content is protected !!