Nur Esra Kardeş

Nur Esra Kardeş

1983, Trabzon’da başlayan hayatım 18. yaşımdan sonra üniversite ile birlikte kavuştuğum İstanbul’da devam ediyor. Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi, Yüksek Lisans eğitimimi Boğaziçi Üniversitesi’nde tamamladıktan sonra iş hayatıma pazarlama alanında ürün ve marka yönetimi üzerine başladım ve bugün yurtdışı piyasa yöneticisi olarak çalışıyorum.

Duyularımı harekete geçiren sanatın her türüne ilgim hep vardı. Daha fazla öğrendikçe ve deneyimledikçe de farkındalığım arttı. Fotoğraf sanatıyla yolumun kesişmesi ise, özellikle farklı rotalardaki seyahatlerimde karşılaştığım insan ve doğa manzaralarını ölümsüzleştirmek, bunu yaparken de sıradanın dışına çıkabilmek için 2016 yılında Temel Fotoğraf Eğitimi almak üzere yolumun İfsak’a düşmesiyle oldu. 2018’de, 216.dönem öğrencisi olarak yer aldığım Beyaz Geceler fotoğraf sergisinin ardından, hobi olarak başlayan fotoğrafçılığın hayatımda kalıcı olarak yer almasına karar verdim. 2019’de yine İfsak bünyesinde gerçekleşen Opus Rea Yedinci Mühür projesinde yer aldım, ve Opus Rea maceram halen devam ediyor.

Opus Rea salt bir fotoğraf projesinden de öte, hayatı, kendimi, gördüklerimi, duyduklarımı sorguladığım, taşları yerinden oynatan bir atölye benim için. Bu sayede kadrajıma giren karelerde hep bir anlam arıyorum. Bu keyfi bana aşılayan Dayk, Ramiz ve Ebru hocalarım ve bu yolda bana eşlik eden arkadaşlarım, iyi ki varlar. Aynı ruhu paylaşan ama bir yandan da çok farklı yerlerden hayata bakan güzel insanlar tanıdım. Fotoğrafın zenginliği mekandan bağımsızmış; onlarca deneyim ve bilgi bir an içerisine nasıl sığdırılırmış ve bu uzayan, sınırları olmayan bir yolculukmuş, öğrendim.

Opus Rea Fotoğraf Grubu üyelik durumu : Aktif

2018 – 2019 Yedinci Mühür

2019 – 2020 Rönesans

2020 – 2021 Shakespeareerror: Content is protected !!